We’re sorry, this item is currently sold out: Zaza Dress
to set a Back In Stock notification.
Visit My
s to clear out your old favorites and make room for new ones.
s to clear out your old favorites and make room for new ones.You Also Might Like
Shop AllZaza Dress
Visit My
s to clear out your old favorites and make room for new ones.
s to clear out your old favorites and make room for new ones.Visit My
s to clear out your old favorites and make room for new ones.
s to clear out your old favorites and make room for new ones.$88.00
Free delivery Tue, Apr 21. Order within 15 hrs 19 mins members get it Tomorrow. Sign In With Amazon
Brand Sizing: US
- Model measurements:
Size XS: Giselle (5'10") usually wears size XS
- Measurements from size XS
- Length: 49.25in / 125.0cm, from shoulder
- Model measurements:
Size XS: Giselle (5'10") usually wears size XS
- Measurements from size XS
- Length: 49.25in / 125.0cm, from shoulder
![]() | |
| Model | Giselle |
|---|---|
| Size on Model | XS |
| Model’s Usual Size | XS |
| height | 5'10" |
| bust | 31.5" |
| waist | 24.5" |
| hips | 34.75" |
| Brand Size (US) | Bust (in) | Waist (in) | Hip (in) |
|---|---|---|---|
| XS | 28.5 | 26.5 | 36.5 |
| S | 29 | 27 | 37 |
| M | 30 | 28 | 38 |
| L | 31 | 29 | 39 |
| XL | 32 | 30 | 40 |
| Brand Size (US) | US Size |
|---|---|
| XS | 2 - 4 |
| S | 4 - 6 |
| M | 8 - 10 |
| L | 12 - 14 |
| XL | 16 - 18 |
Fabric Stretch: Stretch
Non-StretchSuper-Stretch
- Fabric: Lightweight stretch charmeuse
- Scalloped lace trim
- Thigh-high slit
- Silk rosette accent at bust
- Midi length
- Halter neckline
- Hidden zip at side
- Shell: 70% polyester/25% polyester/5% spandex
- Lined
- Lining: 95% polyester/5% spandex
- Hand wash
- Imported, China
Style #NIAAA30052
Free shipping on all U.S. orders. View all Shopbop shipping info
FREE Returns if return is dropped off and scanned by the carrier within 15 days delivery date.
$10 Label Fee per order if return is dropped off and scanned by the carrier 16-30 days after delivery date.
Returns NOT accepted if return is dropped off beyond 30 days after delivery date. View all Shopbop returns info
Visit My
s to clear out your old favorites and make room for new ones.
s to clear out your old favorites and make room for new ones.





























