We’re sorry, this item is currently sold out: Wave Crochet Top
to set a Back In Stock notification.
Visit My
s to clear out your old favorites and make room for new ones.
s to clear out your old favorites and make room for new ones.You Also Might Like
Shop AllWave Crochet Top
Visit My
s to clear out your old favorites and make room for new ones.
s to clear out your old favorites and make room for new ones.Visit My
s to clear out your old favorites and make room for new ones.
s to clear out your old favorites and make room for new ones.$585.00
Free delivery Thu, May 21. Order within 48 hrs 45 mins members get it Tue, May 19. Sign In With Amazon
Brand Sizing: US
Customers say: Runs small
- Customers say:
- Runs small
- Model measurements:
Size XS: Brittany (5'9.5") usually wears size XS
- Measurements from size XS
- Length: 15.25in / 39.0cm, from shoulder
- Customers say:
- Runs small
- Model measurements:
Size XS: Brittany (5'9.5") usually wears size XS
- Measurements from size XS
- Length: 15.25in / 39.0cm, from shoulder
![]() | |
| Model | Brittany |
|---|---|
| Size on Model | XS |
| Model’s Usual Size | XS |
| height | 5'9.5" |
| bust | 31" |
| waist | 22" |
| hips | 34" |
| Brand Size (US) | US Size |
|---|---|
| XS | 2 |
| S | 4 |
| M | 6 |
| L | 8 |
| XL | 10 |
Fabric Weight: Mid-weight
LightweightHeavyweight
- Fabric: Mid-weight open crochet knit
- Wavy pattern
- Logo patch
- Scalloped hem
- Collared neck
- Shell: 100% cotton
- Hand wash
- Imported, China
- Short sleeves
Style #CASAB30181
Free shipping on all U.S. orders. View all Shopbop shipping info
FREE Returns if return is dropped off and scanned by the carrier within 15 days delivery date.
$10 Label Fee per order if return is dropped off and scanned by the carrier 16-30 days after delivery date.
Returns NOT accepted if return is dropped off beyond 30 days after delivery date. View all Shopbop returns info
Visit My
s to clear out your old favorites and make room for new ones.
s to clear out your old favorites and make room for new ones.





























