Tyla Top
s to clear out your old favorites and make room for new ones.
s to clear out your old favorites and make room for new ones. Free delivery Wed, Apr 22. Order within 11 hrs 21 mins members get it Mon, Apr 20. Sign In With Amazon
- Model measurements:
Size S: Alexis (5'8") usually wears size XS-S
- Measurements from size S
- Length: 24.5in / 62.0cm, from shoulder
- Model measurements:
Size S: Alexis (5'8") usually wears size XS-S
- Measurements from size S
- Length: 24.5in / 62.0cm, from shoulder
![]() | |
| Model | Alexis |
|---|---|
| Size on Model | S |
| Model’s Usual Size | XS-S |
| height | 5'8" |
| bust | 31" |
| waist | 25.25" |
| hips | 36" |
| Brand Size (US) | Bust (in) | Waist (in) | Hip (in) |
|---|---|---|---|
| XS | 33.1 | 26.8 | 36.2 |
| S | 34.6 | 28.3 | 37.8 |
| M | 36.2 | 29.9 | 39.4 |
| L | 37.8 | 31.4 | 40.9 |
| XL | 39.4 | 33.9 | 42.5 |
| Brand Size (US) | EU Size |
|---|---|
| XS | 36 |
| S | 38 |
| M | 40 |
| L | 42 |
| XL | 44 |
- Fabric: Mid-weight textured mesh with stretch
- Mock neck
- Elbow-length sleeves
- Hidden zip at back
- Shell: 96% polyester/4% spandex
- Hand wash
- Imported, Israel
Free shipping on all U.S. orders. View all Shopbop shipping info
FREE Returns if return is dropped off and scanned by the carrier within 15 days delivery date.
$10 Label Fee per order if return is dropped off and scanned by the carrier 16-30 days after delivery date.
Returns NOT accepted if return is dropped off beyond 30 days after delivery date. View all Shopbop returns info
s to clear out your old favorites and make room for new ones.You Also Might Like
Shop All
s to clear out your old favorites and make room for new ones.More from Sabina Musayev
About the Brand
Women’s ready-to-wear brand, Sabina Musayev was founded by couple Meir Moyal and Sabina Moyal Musayev in 2011. Inspired by their native country, Sabine Musayev's luxe collections celebrate the culture and traditions of Azerbaijan. From embellished metallic dresses to slinky tailored sets, Sabina Musayev is always the right choice for a fun night out.





























