Soft Stretch Recycled Lace Briefs
s to clear out your old favorites and make room for new ones.
s to clear out your old favorites and make room for new ones. Free delivery Wed, May 27. Order within 18 hrs 36 mins members get it Tomorrow. Sign In With Amazon
- Model measurements:
Size S: Gabriela (5'9") usually wears size XS-S
- Model measurements:
Size S: Gabriela (5'9") usually wears size XS-S
![]() | |
| Model | Gabriela |
|---|---|
| Size on Model | S |
| Model’s Usual Size | XS-S |
| height | 5'9" |
| bust | 32.5" |
| waist | 24" |
| hips | 35" |
| Brand Size (US) | Bust (in) | Waist (in) | Hip (in) |
|---|---|---|---|
| XS | 33 - 34 | 25 - 26 | 35 - 36 |
| S | 35 - 36 | 27 - 28 | 37 - 38 |
| M | 37 - 38 | 29 - 30 | 39 - 40 |
| L | 39 - 40 | 31 - 32 | 41 - 42 |
| XL | 42.5 | 34.5 | 44.5 |
| Brand Size (US) | US Size |
|---|---|
| XS | 0-2 |
| S | 4-6 |
| M | 8-10 |
| L | 12-14 |
| XL | 16 |
- Sheer stretch lace
- Jersey lined gusset
- Bikini panty
- Shell: 70% nylon/30% elastane
- Hand wash
- Imported, China
Free shipping on all U.S. orders. View all Shopbop shipping info
FREE Returns if return is dropped off and scanned by the carrier within 15 days delivery date.
$10 Label Fee per order if return is dropped off and scanned by the carrier 16-30 days after delivery date.
Returns NOT accepted if return is dropped off beyond 30 days after delivery date. View all Shopbop returns info
s to clear out your old favorites and make room for new ones.You Also Might Like
Shop All
s to clear out your old favorites and make room for new ones.More from Eberjey
Shop AllAbout the Brand
Eberjey, which means "joy" in a Nigerian dialect, was born from the belief that clothing worn close to the heart should express happiness, love, and confidence. Founders Ali Mejia and Mariela Rovito have created a line of carefully designed, pretty pieces in a wide range of colors and patterns, while paying close attention to fit and feel. Explore the label’s assortment and discover elegant swimwear, sleek lingerie, the label’s ever-popular Gisele pajamas, and many other surprises.






























