Scoop Kennedy One Piece
Visit My
s to clear out your old favorites and make room for new ones.
s to clear out your old favorites and make room for new ones.Visit My
s to clear out your old favorites and make room for new ones.
s to clear out your old favorites and make room for new ones.$175.00
Free delivery Tue, May 19. Order within 4 hrs 51 mins members get it Tomorrow. Sign In With Amazon
Brand Sizing: US
- Model measurements:
Size S: Cher (5'11") usually wears size XS
- Model measurements:
Size S: Cher (5'11") usually wears size XS
![]() | |
| Model | Cher |
|---|---|
| Size on Model | S |
| Model’s Usual Size | XS |
| height | 5'11" |
| bust | 31" |
| waist | 24" |
| hips | 35" |
| Brand Size (US) | Bust (in) | Hip (in) | Waist (in) |
|---|---|---|---|
| XS | 32.5 - 33.5 | 35.5 - 36.5 | 25.5 - 26.5 |
| S | 34.5 - 35.5 | 37.5 - 38.5 | 27.5 - 28.5 |
| M | 36.5 - 37.5 | 39.5 - 40.5 | 29.5 - 30.5 |
| L | 39 - 40.5 | 42 - 43.5 | 32 - 33.5 |
| XL | 42.5 | 45.5 | 35.5 |
| Brand Size (US) | USA |
|---|---|
| XS | 0 - 2 |
| S | 4 - 6 |
| M | 8 - 10 |
| L | 12 - 14 |
| XL | 16 |
- Smocked design
- Plaid print
- Moderate coverage
- Adjustable straps
- Lined cups
- Shell: 80% recycled nylon/20% elastane
- Lined
- Lining: 84% recycled nylon/16% elastane
- Hand wash
- Imported, Vietnam
Style #RLAUR33395
Free shipping on all U.S. orders. View all Shopbop shipping info
FREE Returns if return is dropped off and scanned by the carrier within 15 days delivery date.
$10 Label Fee per order if return is dropped off and scanned by the carrier 16-30 days after delivery date.
Returns NOT accepted if return is dropped off beyond 30 days after delivery date. View all Shopbop returns info
Visit My
s to clear out your old favorites and make room for new ones.
s to clear out your old favorites and make room for new ones.You Also Might Like
Shop AllVisit My
s to clear out your old favorites and make room for new ones.
s to clear out your old favorites and make room for new ones.





























