MEN
Offline Slouchy Track Pants
Visit My
s to clear out your old favorites and make room for new ones.
s to clear out your old favorites and make room for new ones.Visit My
s to clear out your old favorites and make room for new ones.
s to clear out your old favorites and make room for new ones.$745.00
Free delivery Thu, Apr 23. Order within 5 hrs members get it Tomorrow. Sign In With Amazon
Brand Sizing: US
- Model measurements:
Size M: Gordon (6'1") usually wears size M
- Measurements from size M
- Rise: 11.5in / 29cm
Inseam: 30.75in / 78cm
Leg opening: 22.75in / 58cm
- Model measurements:
Size M: Gordon (6'1") usually wears size M
- Measurements from size M
- Rise: 11.5in / 29cm
Inseam: 30.75in / 78cm
Leg opening: 22.75in / 58cm
![]() | |
| Model | Gordon |
|---|---|
| Size on Model | M |
| Model’s Usual Size | M |
| height | 6'1" |
| bust | 39.5" |
| waist | 31.5" |
| Brand Size (US) | US Size |
|---|---|
| XS | 28 |
| S | 30 |
| M | 32 |
| L | 34 |
| XL | 36 |
| XXL | 38 |
Fabric Stretch: Non-Stretch
Non-StretchSuper-Stretch
- Fabric: Mid-weight, non-stretch twill
- Ombre design
- Logo graphics at front and back
- Covered elastic waist with drawstring
- Welt front and back pockets
- Shell: 100% cotton
- Wash cold
- Made in Italy
Style #OFFWH30505
Free shipping on all U.S. orders. View all Shopbop shipping info
FREE Returns if return is dropped off and scanned by the carrier within 15 days delivery date.
$10 Label Fee per order if return is dropped off and scanned by the carrier 16-30 days after delivery date.
Returns NOT accepted if return is dropped off beyond 30 days after delivery date. View all Shopbop returns info
Visit My
s to clear out your old favorites and make room for new ones.
s to clear out your old favorites and make room for new ones.You Also Might Like
Shop AllVisit My
s to clear out your old favorites and make room for new ones.
s to clear out your old favorites and make room for new ones.

























