Neo Bikini Bottoms
s to clear out your old favorites and make room for new ones.
s to clear out your old favorites and make room for new ones. Free delivery Wed, May 27. Order within 19 hrs 19 mins members get it Fri, May 22. Sign In With Amazon
- Model measurements:
Size S: Cher (5'11") usually wears size S
- Model measurements:
Size S: Cher (5'11") usually wears size S
![]() | |
| Model | Cher |
|---|---|
| Size on Model | S |
| Model’s Usual Size | S |
| height | 5'11" |
| bust | 31" |
| waist | 24" |
| hips | 35" |
| Brand Size (US) | Bust (in) | Waist (in) | Hip (in) |
|---|---|---|---|
| XS | 32 - 33 | 24 - 25 | 35 - 36 |
| S | 34 - 35 | 26 - 27 | 37 - 38 |
| M | 35 - 36 | 28 - 29 | 39 - 40 |
| L | 37 - 39 | 29 - 30 | 41 - 42 |
| XL | 40 - 41 | 31 - 32 | 42 - 43 |
| Brand Size (US) | US Size |
|---|---|
| XS | 0-2 |
| S | 2-4 |
| M | 6-8 |
| L | 8-10 |
| XL | 10-12 |
For the best fit, measure yourself and compare to the size chart.

- Crochet texture
- Ribbed trim
- Cheeky coverage
- Shell: 100% cotton
- Lined
- Lining: 88% nylon/12% spandex
- Hand wash
- Imported, China
Free shipping on all U.S. orders. View all Shopbop shipping info
FREE Returns if return is dropped off and scanned by the carrier within 15 days delivery date.
$10 Label Fee per order if return is dropped off and scanned by the carrier 16-30 days after delivery date.
Returns NOT accepted if return is dropped off beyond 30 days after delivery date. View all Shopbop returns info
s to clear out your old favorites and make room for new ones.You Also Might Like
Shop All
s to clear out your old favorites and make room for new ones.More from Devon Windsor
Shop AllAbout the Brand
Designed by former Victoria’s Secret model, Devon Windsor, the swim brand of the same name has been making a splash ever since 2019. Designed for those in search of endless summer, Devon Windsor’s swimwear has a playfulness—designs are cut from printed fabrics in sleek, skin-baring silhouettes. From bikinis to one-pieces, Devon Windsor swimwear is a must-pack for tropical trips.






























