MEN
Natalo Knit Polo Top
Visit My
s to clear out your old favorites and make room for new ones.
s to clear out your old favorites and make room for new ones.Visit My
s to clear out your old favorites and make room for new ones.
s to clear out your old favorites and make room for new ones.$179.00
Free delivery Wed, May 27. Order within 19 hrs 38 mins members get it Fri, May 22. Sign In With Amazon
Brand Sizing: US
- Model measurements:
Size M: Justin (6'2") usually wears size M
- Measurements from size M
- Length: 26.5in / 67cm
Chest: 41.75in / 106cm
- Model measurements:
Size M: Justin (6'2") usually wears size M
- Measurements from size M
- Length: 26.5in / 67cm
Chest: 41.75in / 106cm
![]() | |
| Model | Justin |
|---|---|
| Size on Model | M |
| Model’s Usual Size | M |
| height | 6'2" |
| bust | 38" |
| waist | 31.5" |
| Brand Size (US) | Chest (in) |
|---|---|
| S | 36 |
| M | 38 |
| L | 40 |
| XL | 42 |
| XXL | 54 |
| Brand Size (US) | US Size |
|---|---|
| S | 36 |
| M | 38 |
| L | 40 |
| XL | 42 |
| XXL | 54 |
Fabric Weight: Lightweight
LightweightHeavyweight
- Fabric: Lightweight basket knit with stretch
- Polo neckline
- Short sleeves
- Shell: 100% cotton
- Wash cold
- Imported, Turkey
Style #BHUGO30623
Free shipping on all U.S. orders. View all Shopbop shipping info
FREE Returns if return is dropped off and scanned by the carrier within 15 days delivery date.
$10 Label Fee per order if return is dropped off and scanned by the carrier 16-30 days after delivery date.
Returns NOT accepted if return is dropped off beyond 30 days after delivery date. View all Shopbop returns info
Visit My
s to clear out your old favorites and make room for new ones.
s to clear out your old favorites and make room for new ones.You Also Might Like
Shop AllVisit My
s to clear out your old favorites and make room for new ones.
s to clear out your old favorites and make room for new ones.





























