We’re sorry, this item is currently sold out: Keith Shorts
to set a Back In Stock notification.
Visit My
s to clear out your old favorites and make room for new ones.
s to clear out your old favorites and make room for new ones.You Also Might Like
Shop AllKeith Shorts
Visit My
s to clear out your old favorites and make room for new ones.
s to clear out your old favorites and make room for new ones.Visit My
s to clear out your old favorites and make room for new ones.
s to clear out your old favorites and make room for new ones.$225.00
Free delivery Thu, Apr 16. Order within 42 hrs 18 mins members get it Tue, Apr 14. Sign In With Amazon
Brand Sizing: US
- Model measurements:
Size S: Oksana (5'9") usually wears size XS-S
- Measurements from size XS
- Rise: 11.75in / 30cm
Inseam: 2.25in / 6cm
- Model measurements:
Size S: Oksana (5'9") usually wears size XS-S
- Measurements from size XS
- Rise: 11.75in / 30cm
Inseam: 2.25in / 6cm
![]() | |
| Model | Oksana |
|---|---|
| Size on Model | S |
| Model’s Usual Size | XS-S |
| height | 5'9" |
| bust | 31" |
| waist | 26.25" |
| hips | 36.25" |
| Brand Size (US) | Waist (in) | Hip (in) |
|---|---|---|
| XS | 25 | 35 |
| S | 26 - 27 | 36 - 37 |
| M | 28 - 29.5 | 38 - 39.5 |
| L | 31 - 32.5 | 41 - 42.5 |
| XL | 34.5 | 44.5 |
| Brand Size (US) | US Size |
|---|---|
| XS | 0 |
| S | 2-4 |
| M | 6-8 |
| L | 10-12 |
| XL | 14 |
Fabric Stretch: Non-Stretch
Non-StretchSuper-Stretch
- Fabric: Lightweight, non-stretch gauze
- Rickrack trim and floral embroidery
- Covered elastic waistband
- On-seam side pockets
- Shell: 100% cotton
- Dry clean
- Imported, India
Style #RHODE30618
Free shipping on all U.S. orders. View all Shopbop shipping info
FREE Returns if return is dropped off and scanned by the carrier within 15 days delivery date.
$10 Label Fee per order if return is dropped off and scanned by the carrier 16-30 days after delivery date.
Returns NOT accepted if return is dropped off beyond 30 days after delivery date. View all Shopbop returns info
Visit My
s to clear out your old favorites and make room for new ones.
s to clear out your old favorites and make room for new ones.















