Horton Jacquard Polo
s to clear out your old favorites and make room for new ones.
s to clear out your old favorites and make room for new ones. Free delivery Thu, Apr 16. Order within 9 hrs 16 mins members get it Tomorrow. Sign In With Amazon
- Model measurements:
Size M: Gordon (6'1") usually wears size M
- Measurements from size M
- Length: 28in / 71cm
Chest: 43.25in / 110cm
- Model measurements:
Size M: Gordon (6'1") usually wears size M
- Measurements from size M
- Length: 28in / 71cm
Chest: 43.25in / 110cm
![]() | |
| Model | Gordon |
|---|---|
| Size on Model | M |
| Modelās Usual Size | M |
| height | 6'1" |
| bust | 39.5" |
| waist | 31.5" |
| Brand Size (US) | Chest (in) |
|---|---|
| XS | 35 - 37 |
| S | 37 - 39 |
| M | 39 - 41 |
| L | 41 - 43 |
| XL | 43 - 45 |
| XXL | 45 - 47 |
| Brand Size (US) | US Size |
|---|---|
| XS | 36 |
| S | 38 |
| M | 40 |
| L | 42 |
| XL | 44 |
| XXL | 46 |
- Fabric: Lightweight stretch knit
- Collared neckline
- Short sleeves
- Shell: 100% linen
- Wash cold
- Made in Portugal
Free shipping on all U.S. orders. View all Shopbop shipping info
FREE Returns if return is dropped off and scanned by the carrier within 15 days delivery date.
$10 Label Fee per order if return is dropped off and scanned by the carrier 16-30 days after delivery date.
Returns NOT accepted if return is dropped off beyond 30 days after delivery date. View all Shopbop returns info
s to clear out your old favorites and make room for new ones.You Also Might Like
Shop All
s to clear out your old favorites and make room for new ones.More from Orlebar Brown
Shop AllAbout the Brand
Vacations are one of the best parts of lifeāand Orlebar Brown's breezy essentials are the best part of your getaway style. From signature swim trunks to easy shorts and classic sandals, the label makes getting resort-ready easy. Whether you're hitting the surf or staying by the shore, one thing's for certain: sunny days and Orlebar Brown go hand in hand.






























