MEN
Erwin Sports Jersey
Visit My
s to clear out your old favorites and make room for new ones.
s to clear out your old favorites and make room for new ones.Visit My
s to clear out your old favorites and make room for new ones.
s to clear out your old favorites and make room for new ones.$700.00
Free delivery Thu, Apr 16. Order within 8 hrs 47 mins members get it Tomorrow. Sign In With Amazon
Brand Sizing: US
- Model measurements:
Size M: Gordon (6'1") usually wears size M
- Measurements from size M
- Length: 28.25in / 72cm
Sleeve: 35in / 89cm
Chest: 46.5in / 118cm
- Model measurements:
Size M: Gordon (6'1") usually wears size M
- Measurements from size M
- Length: 28.25in / 72cm
Sleeve: 35in / 89cm
Chest: 46.5in / 118cm
![]() | |
| Model | Gordon |
|---|---|
| Size on Model | M |
| Model’s Usual Size | M |
| height | 6'1" |
| bust | 39.5" |
| waist | 31.5" |
| Brand Size (US) | Chest (in) |
|---|---|
| XS | 34 |
| S | 36 |
| M | 38 |
| L | 40 |
| XL | 42 |
| XXL | 44 |
| 44 | 34 |
| 46 | 36 |
| 48 | 38 |
| 50 | 40 |
| 52 | 42 |
| 54 | 44 |
| Brand Size (US) | US Size |
|---|---|
| XS | 34 |
| S | 36 |
| M | 38 |
| L | 40 |
| XL | 42 |
| XXL | 44 |
| 44 | XS |
| 46 | S |
| 48 | M |
| 50 | L |
| 52 | XL |
| 54 | XXL |
Fabric Weight: Lightweight
LightweightHeavyweight
- Fabric: Lightweight activewear jersey with stretch
- Logo graphic and patches at front and back
- Ribbed trim
- Crew neck
- Long sleeves
- Shell: 100% polyester
- Wash cold
- Made in Portugal
Style #ACNEE40162
Free shipping on all U.S. orders. View all Shopbop shipping info
FREE Returns if return is dropped off and scanned by the carrier within 15 days delivery date.
$10 Label Fee per order if return is dropped off and scanned by the carrier 16-30 days after delivery date.
Returns NOT accepted if return is dropped off beyond 30 days after delivery date. View all Shopbop returns info
Visit My
s to clear out your old favorites and make room for new ones.
s to clear out your old favorites and make room for new ones.You Also Might Like
Shop AllVisit My
s to clear out your old favorites and make room for new ones.
s to clear out your old favorites and make room for new ones.



















