Elephant Pants
s to clear out your old favorites and make room for new ones.
s to clear out your old favorites and make room for new ones. Free delivery Mon, May 18. Order within 1 hr 28 mins members get it Fri, May 15. Sign In With Amazon
- Runs large; please size down.
- Model measurements:
Size S: Jayla (5'9.5") usually wears size S
- Measurements from size S
- Rise: 14.25in / 36cm
Inseam: 33.75in / 86cm
Leg opening: 35.5in / 90cm
- Runs large; please size down.
- Model measurements:
Size S: Jayla (5'9.5") usually wears size S
- Measurements from size S
- Rise: 14.25in / 36cm
Inseam: 33.75in / 86cm
Leg opening: 35.5in / 90cm
![]() | |
| Model | Jayla |
|---|---|
| Size on Model | S |
| Model’s Usual Size | S |
| height | 5'9.5" |
| bust | 32.5" |
| waist | 25.5" |
| hips | 36" |
| Brand Size (US) | Waist (in) | Hip (in) |
|---|---|---|
| XXS | 22 | 33.5 |
| XS | 24 | 35.5 |
| S | 26 | 37.5 |
| M | 28 | 39.5 |
| L | 30 | 42 |
| XL | 32 | 45 |
| XXL | 34 | 47 |
| Brand Size (US) | US Size |
|---|---|
| XXS | 0 |
| XS | 2 |
| S | 4 |
| M | 6 |
| L | 8 |
| XL | 10 |
| XXL | 12 |
- Fabric: Lightweight, slinky jersey
- No closure, pull-on design
- Shell: 95% polyester/5% spandex
- Wash cold
- Made in the USA
Free shipping on all U.S. orders. View all Shopbop shipping info
FREE Returns if return is dropped off and scanned by the carrier within 15 days delivery date.
$10 Label Fee per order if return is dropped off and scanned by the carrier 16-30 days after delivery date.
Returns NOT accepted if return is dropped off beyond 30 days after delivery date. View all Shopbop returns info
s to clear out your old favorites and make room for new ones.You Also Might Like
Shop All
s to clear out your old favorites and make room for new ones.More from Norma Kamali
Shop AllAbout the Brand
Legendary designer Norma Kamali has always been an innovator. Influenced by her interest in interiors and architecture, Kamali's sartorial style is pointed, focused, and often unexpected. With each new Norma Kamali collection, you’ll find swimsuits, dresses, jumpsuits, and more, all with a look that’s minimalist yet distinct.






























