Cozy Chic Barefoot in the Wild Robe
Visit My
s to clear out your old favorites and make room for new ones.
s to clear out your old favorites and make room for new ones.Visit My
s to clear out your old favorites and make room for new ones.
s to clear out your old favorites and make room for new ones.$158.00
Free delivery Thu, May 21. Order within 68 hrs 59 mins members get it Mon, May 18. Sign In With Amazon
Brand Sizing: US
- Model measurements:
Size S: BB (5'10.5") usually wears size XS-S
- Measurements from size S
- Length: 39.25in / 100.0cm, from shoulder
- Model measurements:
Size S: BB (5'10.5") usually wears size XS-S
- Measurements from size S
- Length: 39.25in / 100.0cm, from shoulder
![]() | |
| Model | BB |
|---|---|
| Size on Model | S |
| Model’s Usual Size | XS-S |
| height | 5'10.5" |
| bust | 34" |
| waist | 24.5" |
| hips | 35.5" |
| Brand Size (US) | Chest (in) | Waist (in) | Hip (in) |
|---|---|---|---|
| XS | 32 - 34 | 25 - 27 | 35 - 37 |
| S | 34 - 35 | 27 - 28 | 37 - 38 |
| M | 36 | 29 | 39 |
| L | 37 - 38 | 30 - 32 | 40 - 42 |
| XL | 39 - 41 | 33 - 35 | 43 - 45 |
| Brand Size (US) | US Size |
|---|---|
| XS | 0 - 4 |
| S | 4 - 6 |
| M | 8 |
| L | 10 - 12 |
| XL | 14 |
- Fabric: Heavyweight fuzzy knit
- Leopard pattern
- Open placket with self-belt closure
- Patch front pockets
- Shell: 100% polyester
- Wash cold
- Imported, China
- Long sleeves
Style #BFDRE30084
Free shipping on all U.S. orders. View all Shopbop shipping info
FREE Returns if return is dropped off and scanned by the carrier within 15 days delivery date.
$10 Label Fee per order if return is dropped off and scanned by the carrier 16-30 days after delivery date.
Returns NOT accepted if return is dropped off beyond 30 days after delivery date. View all Shopbop returns info
Visit My
s to clear out your old favorites and make room for new ones.
s to clear out your old favorites and make room for new ones.You Also Might Like
Shop AllVisit My
s to clear out your old favorites and make room for new ones.
s to clear out your old favorites and make room for new ones.





























