Chandler Top
Visit My
s to clear out your old favorites and make room for new ones.
s to clear out your old favorites and make room for new ones.Visit My
s to clear out your old favorites and make room for new ones.
s to clear out your old favorites and make room for new ones.$98.00
Free delivery Thu, Apr 16. Order within 27 hrs 56 mins members get it Tue, Apr 14. Sign In With Amazon
Brand Sizing: US
- Model measurements:
Size S: Alexis (5'8") usually wears size XS-S
- Measurements from size S
- Length: 7.75in / 20.0cm, from center back
- Model measurements:
Size S: Alexis (5'8") usually wears size XS-S
- Measurements from size S
- Length: 7.75in / 20.0cm, from center back
![]() | |
| Model | Alexis |
|---|---|
| Size on Model | S |
| Model’s Usual Size | XS-S |
| height | 5'8" |
| bust | 31" |
| waist | 25.25" |
| hips | 36" |
| Brand Size (US) | Bust (in) | Waist (in) |
|---|---|---|
| XS | 31 | 27.5 |
| S | 31.5 | 28 |
| M | 32.5 | 29 |
| L | 33.5 | 30 |
| XL | 34.5 | 31 |
| Brand Size (US) | US Size |
|---|---|
| XS | 2 - 4 |
| S | 4 - 6 |
| M | 8 - 10 |
| L | 12 - 14 |
| XL | 16 - 18 |
Fabric Weight: Lightweight
LightweightHeavyweight
- Fabric: Lightweight, non-stretch poplin
- Shirred allover
- Tie detail at front
- Striped print
- Halter neckline
- Adjustable shoulder straps
- Tie at neckline
- Shell: 100% cotton
- Hand wash
- Imported, China
Style #NIAAA30103
Free shipping on all U.S. orders. View all Shopbop shipping info
FREE Returns if return is dropped off and scanned by the carrier within 15 days delivery date.
$10 Label Fee per order if return is dropped off and scanned by the carrier 16-30 days after delivery date.
Returns NOT accepted if return is dropped off beyond 30 days after delivery date. View all Shopbop returns info
Visit My
s to clear out your old favorites and make room for new ones.
s to clear out your old favorites and make room for new ones.You Also Might Like
Shop AllVisit My
s to clear out your old favorites and make room for new ones.
s to clear out your old favorites and make room for new ones.





























